Jestřábi načali play-out porážkou. V Mostě rozhodla trefa v oslabení

HC Baník MostLHK Jestřábi Prostějov

53.kolo, středa 11.2.2015

HC Baník Most - LHK Jestřábi Prostějov

3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Alinč (Bojer, Procházka), 18. Slavíček (Alinč, Havlíček), 51. Písařík – 40. Luňák (Kňazev, Matyáš), 59. Moučka (Duba, Látal). Rozhodčí: Würtherle – Kreuzer, Šmika. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 256. Střely na branku: 36:36. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HC Baník Most: Horák – Kousalík, Kasal, Černý, Procházka, Baránek, Havelka, Kříž – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Kužel, Roupec, Husák, Matyáš, Malý, Látal, Kaluža – Indra, Krejčík, Meidl – Luňák, Venkrbec, Kňazev – Moučka, Duba, Stejskal – Coufal, Kajaba.
V prvním utkání skupiny o udržení v první lize vyšli Jestřábi bodově naprázdno. V Mostě inkasovali již ve druhé minutě a prosadili se teprve na konci druhé třetiny, kdy už byl náskok Severočechů dvoubrankový. V poslední části přidali domácí ve vlastním oslabení třetí zásah a s Hanáky to již nevypadalo dobře. Malou naději jim ještě minutu před koncem vykřesal Moučka, víc už však nestihli a prohráli 2:3.

Most nemohl bohužel vstoupit do zápasu lépe. Už po 65 vteřinách nahodil Bojer od modré puk na branku Jestřábů, kde u tyčky dobře postavený Jan Alinč jenom vložil do přihrávky hůl a k tyčce otevřel skóre utkání 1:0. Jestřábi se dostávali do hry jen velice pozvolna. Ani vyloučení Bojera jim žádnou zvláštní výhodu nepřineslo. Až v 11. minutě tečoval Kňazev střelu od modré do tyčky. Na druhé straně našel Budínský před brankou osamoceného Havlíčka, který ovšem trefil pouze beton prostějovského gólmana. V 17. minutě byl za hákování vyloučen Radek Meidl. A Most dokázal svojí první přesilovku využít. Alinčovu střelu od mantinelu vyrazil Šimboch pouze k Bohumilu Slavíčkovi, který se do prázdné branky nezmýlil 2:0. Ještě dvě minuty před koncem šli Písařík se Smolkou 2 na 1, jenže Písařík nastřelil pouze padajícího obránce.

Ve druhé části tempo hry poněkud opadlo. Oba týmy nevyužily po jedné početní výhodě. Ve 32. minutě se před Horáka protáhl Meidl, domácí gólman však jeho střelu dokázal vytěsnit vyrážečkou. O minutu později trefil na druhé straně Havlíček tyč, na kterou posunul puk Šimboch svou lapačkou. Ve 37. minutě šel úplně sám na Šimbocha Slavíček. Zvolil zakončení mezi betony, ale ani nadvakrát se mu puk nepodařilo dostat do branky. V poslední minutě pálil z kruhu Kňazev, Horák vyrazil puk jen k Lukáši Luňákovi, který u tyčky vrátil puk bekhendem do branky 2:1.

V poslední třetině Jestřábi nejdříve přežili dvě oslabení, aby poté dostali sami možnost zahrát si přesilovku. Jenže těsně před jejím koncem se ve středním pásmu zmocnil puku Pavel Písařík, postupoval sám na Šimbocha, kterému provedl forhendovou kličku a do prázdné brány upravil na 3:1. Jestřábům se podařilo snížit až 75 vteřin před koncem. Jaroslav Moučka si vybruslil s pukem od mantinelu na pravý kruh, odkud našel přesně mezeru ve skrumáži hráčů před Horákem 3:2. V závěrečné minutě se Prostějov ještě dostal ke hře bez brankáře, ale k vážnějšímu ohrožení domácí branky už nedošlo. Most si tak výhrou zajistil účast v 1. lize i pro příští sezónu.

Václav Baďouček (trenér HC Most): "Jsem rád za tři získané body, které nám zajistily definitivní záchranu. Navíc jsme předvedli dobrý výkon, hráli jsme zodpovědně dozadu, vstřelili jsme i tři branky. Kluci zaslouží za předvedený výkon pochvalu."

Zdeněk Čech (trenér LHK Jestřábi Prostějov): "Do zápasu jsme nevstoupili dobře, dostali jsme gól hned z druhého střídání, což jsme nechtěli. V přesilovce jsme potom dostali další, takže jsme rázem tahali za kratší konec. Druhá třetina byla z naší strany dobrá, měli jsme dost šancí, ale dali jsme z nich pouze jeden gól. Rozhodla jedna chyba v poslední třetině při naší přesilovce. Potom už jsme to honili jak se dalo, ale nedohonili jsme to."