Jestřábi v posledním utkání základní části podlehli prvnímu Chomutovu

KLH ChomutovLHK Jestřábi Prostějov

52.kolo, středa 4.2.2015

KLH Chomutov - LHK Jestřábi Prostějov

9:1 (2:1, 3:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 5. Ondřej Kaše (Kämpf, Dušek), 18. Chlouba (Bartejs, Stehlík), 24. Růžička (Rutta), 33. Hovorka (Rutta, Hřebejk), 39. Rutta (Gajovský, Hřebejk), 44. Chlouba (Lukáš Květoň), 50. Šagát (David Květoň, Račuk), 50. Hovorka (Gajovský), 54. Gajovský (Hovorka, Hřebejk) – 7. Matyáš (Kňazev). Rozhodčí: Jílek – Rittich, Polák. Vyloučení: 4:7, navíc Moučka (PRO) 10 minut a do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2351. Střely na branku: 60:20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
KLH Chomutov: Kopřiva – Rutta, Toman, Koma, Skinner, Scalzo, Šulák, Stehlík, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – Květoň D., Růžička, Šagát – Kaše O., Kämpf, Dušek – Chlouba, Račuk, Květoň L.
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch (od 41. Kocián) – Kužel, Látal, Roupec, Husák, Matyáš, Malý, Kaluža – Matuš, Krejčík, Meidl – Kňazev, Venkrbec, Luňák – Indra, Duba, Moučka – Stejskal, Kajaba
Svěřenci Zdeňka Čecha povzbuzeni výhrou nad silnými Českými Budějovicemi jeli do Chomutova pro překvapivý výsledek, ten se však nekonal a zápas dopadl dle papírových předpokladů, tedy vysokou výhrou domácích Pirátů. Přitom Jestřábi první třetinu neodehráli špatně a po dvaceti minutách prohrávali o jediný gól. V dalším průběhu zápasu ovšem dominovali Piráti, svůj náskok postupně navyšovali až do konečné podoby 9:1. Jelikož vysoko prohrál i Havlíčkův Brod, a vzájemné zápasy mluví ve prospěch Jestřábů, měli by jít do bojů o udržení prostějovští hokejisté ze třináctého místa a v prvním zápase play out narazit na tým Mostu.

V úvodu zápasu jsme viděli šanci Jestřábů. Kužel dostal puk na modrou a poslal puk mezi betony Kopřivy, který je včas sevřel a nepropustil puk dále. O minutu později poslal podobnou střelu Stejskal a kdosi z jeho spoluhráč puk tečoval do hrudi chomutovského gólmana. Piráti se snažili útočit, ale do výrazné šance se v úvodu zápasu nedostávali. Teprve Skinner předvedl bekhendové zakončení, kterým donutil Šimbocha k zákroku. Posléze se do útočného pásma probojoval ONDŘEJ KAŠE. Stahovačkou obehrál obránce a vystřelil mezi nohy gólmana – 1:0.

Netrvalo dlouho a během signalizované výhody se stihl prosadit JAKUB MATYÁŠ, který srovnal stav – 1:1. Piráti se snažili dostat zpět do vedení. Kämpf otřel puk o tyčku, brankář jen se štěstím vyrážel Chloubovu dorážku. V polovině třetiny si Hovorka připravil obrovskou šanci, když během přesilovky dostal gólmana z brány a nastřelil vzdálenější tyč. V další přesilové hře měl šanci David Květoň, ale nedokázal včas usměrnit puk. Teprve tři minuty do konce periody, ROMAN CHLOUBA poslal střelu přes obránce a trefil se pod horní tyčku – 2:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovky prověřil Kužel Kopřivu, když střelou od modré donutil gólmana k zákroku vyrážečkou. Úspěšnější byli ale domácí, konkrétně VLADIMÍR RŮŽIČKA, jemuž se podařilo vsítit třetí branku Pirátů – 3:1. Piráti mohli i navyšovat. Velký přesilovkový závar před brankou Šimbocha ale gólem neskončil. Hosté měli následně i příležitost dvojnásobné přesilové hry, v ní však nic kloudného nevymysleli, naopak je chvílemi nebezpečně ohrožovali Chomutovští.

Přibližně v polovině třetiny přišel velký okamžik Kopřivy. Proti unikajícímu Venkrbcovi se sklouzl a předvedl zákrok podobný legendárnímu Haškovi. Chomutov pokračoval v dominantní hře a během své přesilové hry se prosadil MAREK HOVORKA, který byl v zápase velmi aktivní. Dostal puk na hranici kruhu a poslal jej přes obránce do horního rohu – 4:1. Jestřábi se snažili odpovědět prakticky vzápětí, ale střelu Kňazeva rychlým pádem zblokoval Bartejs. Na druhé straně pak tři minuty před koncem třetiny zakončoval těsně vedle Kämpf. Posléze si ale Piráti vybudovali tlak u branky, který vyústil v zakončení JANA RUTTY a stadionem se nesla oblíbená píseň „Pátá“ – 5:1.

Ve třetí třetině pak hosté vystřídali gólmana. Šimbocha ihned v úvodu nahradil Kocián. Ten musel po zahájení hry vyrážet nepříjemnou jedovku Lukáše Květoně. Uplynuly necelé čtyři minuty hry a Lukáš Květoň přenechal puk ROMANOVI CHLOUBOVI, jenž zamířil přesně – 6:1. Krátce poté se piráti dostali do velké šance, Scalzo mohl střílet do odkryté brány, ale minul puk. Chvíli poté byl vidět i pěstní souboj domácího obránce Stehlíka s Roupcem. Stehlík jasně dominoval, ale následně jej stejně jako protihráče čekal osobní trest.

V polovině třetiny pak přišla gólová smršť. Nejprve se prosadil MARTIN ŠAGÁT sedmým gólem Pirátů – 7:1. Následně, po třinácti vteřinách trefil podruhé v zápase MAREK HOVORKA - 8:1. Nedlouho poté zaokrouhlil počet letošních branek Pirátů na číslovku 200 NIKOLA GAJOVSKÝ - 9:1.