Jestřábi jsou v první lize! V rozhodujícím zápase převálcovali Beroun!

LHK Jestřábi ProstějovMedvědi Beroun 1933

B9, pondělí 21.4.2014

LHK Jestřábi Prostějov - Medvědi Beroun 1933

11:1 (5:1, 5:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Polák (Luňák, Venkrbec), 9. Stejskal (Polák, Jedička), 9. Luňák (Stejskal), 10. Belay (Švaříček), 17. Černý (Kučera), 25. Švaříček (Coufal), 30. Stejskal (TS), 31. Černý (Kolibár, Veselý), 34. Luňák (Stejskal, Venkrbec), 40. Luňák (Stejskal), 50. Kučera (Malý, Černý) – 5. Matějka (Půlpán). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kis, Svoboda. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4412. Střely na branku: 48:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 11:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Kocián (Rozum) – Veselý, Jedlička, Polák, Knesl, Malý, Kolibár, Švaříček – Stejskal, Luňák, Venkrbec, Černý, Duba, Šebek, Kučera, Antončík, J. Jurík, Belay, Coufal.
Medvědi Beroun 1933: Mastík (30. Čelikovský, 41. Kužel) – Špelda, Kužel, Šteiner, Čelikovský, Jebavý, Chalupa, Sklenička – Vrba, Babka, Matějka, Divíšek, Stromko, Půlpán, Malý, Hrdel, Kubeš, Finstr, Markulinec.
Konečně! Prostějovští hokejisté se po letech dočkali první ligy! Poslední krok k ní museli udělat na domácím ledě, kde se jim postavil Beroun. Tým s jistým sestupem přijel v okleštěné sestavě a za stavu 6:1 musel do brány dokonce nasadit hráče v poli. Prostějované nakonec svého soka přehráli rozdílem několika tříd a díky čtyřbodovému náskoku na třetí Sokolov mají jistý postup do druhé nejvyšší tuzemské soutěže!

Roztleskávačky Roztleskávačky Roztleskávačky Roztleskávačky Ondřej Kocián Michal Černý

Utkání začalo pro Jestřáby skvěle a už ve druhé minutě vedli po gólu Jiřího Poláka. Beroun následně hrál přesilovou hru, kterou sice nevyužil, ale po jejím skončení se rozvlnila síťka i za Kociánem, když dostal kotouč za jeho záda Jakub Matějka. O osudu utkání prakticky rozhodly dvě minuty v polovině první třetiny, kdy postupně nasázeli góly všichni členové prvního útoku Vladimír Stejskal, Lukáš Luňák a Matouš Venrkbec a stav byl 4:1. Stadion v Prostějově se před první sirénou radoval ještě z jedné branky, jejímž autorem byl Michal Černý a do šatny šli domácí se čtyřgólovým náskokem.

Hned v úvodu druhého dějství přišla série domácích přesilovek, kterou nakonec využil gólem z dorážky Filip Švaříček. Ve třicáté minutě bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Stejskala, který se následně srazil s gólmanem Berouna, jež po střetu zůstal ležet na ledě a nebyl schopen pokračovat. Hostující tým ale neměl druhého brankáře, a tak dostal desetiminutové ultimátum, aby se jeden z hráčů převlékl do gólmanské výbavy. Tohoto úkolu se zhostil Lukáš Čelikovský a hned se postavil proti nařízenému nájezdu, který Vladimír Stejskal proměnil. Zápas už poté připomínal pouze exhibici nebo trénink v zápasových dresech. Hráči si puk přihrávali mezi sebou, střely se objevovaly pouze sporadicky a když už, tak šlo spíš o nahození z větší vzdálenosti, přesto do sirény domácí přidali ještě tři góly z holí Michala Černého a dvakrát Lukáše Luňáka.

Třetí část se nesla ve znamení druhé půlky prostřední. Sice padla ještě jedna branka po nepřehledné situaci, kterou zaznamenal Frank Kučera, ale zbytek třetiny už znamenal pouze oslavy prostějovského návratu do první ligy poprvé od roku 2008. Oslavy propukly naplno se závěrečným hvizdem, kdy se na led nahrnuli fanoušci, aby poděkovali a pogratulovali svým oblíbencům.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Výsledek mluví jednoznačně a myslím si, že do zápasu jsme vstoupili dobře, do té půlky jsme byli lepší, vedli jsme 6:1. Pak došlo k tomu nešťastnému zranění a následně se to už jenom dohrávalo. Je vidět, že se to Berounu totálně rozpadlo a jsou na tom tak, jak jsou. Je to nádherné, že se Prostějov vrací do 1. ligy.

Zdeněk Pata (trenér Berouna): K tomu utkání nemám moc co říct, protože jste to viděli sami. Prostějov začal zápas výborně, věděli, že si o postupu může sám rozhodnout na svém ledě, a tak se chtěl předvést před domácím publikem. My jsme byli na začátku alespoň trochu vyrovnaným soupeřem, ale nezbývá mi nic jiného než pogratulovat soupeři k postupu, protože si myslím, že ta divácká kulisa si to tady zaslouží . Byl jsem také poděkovat trenérům a hráčům Prostějova za to, že když se nám zranil gólman, tak to dohráli s nějakým citem.