Jestřábi dotáhli tříbrankové manko, vyhrát se jim nepodařilo

HC Baník SokolovLHK Jestřábi Prostějov

B8, pátek 18.4.2014

HC Baník Sokolov - LHK Jestřábi Prostějov

4:3sn (3:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 12. Švec (Dobřemysl, Boušek), 13. Hudák (M.Rohan), 18. T.Rohan (Parýzek), rozh. nájezd Ruprecht – 27. Kučera (Kolibár), 46. Antončík (Kolibár), 55. Stejskal (Venkrbec). Rozhodčí: Souček, R. Svoboda – Šperl, Zíka, Delegát: Hauser . Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2354. Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
HC Baník Sokolov: 3 Habal (92 Hruška) – 33 M. Rohan, 19 Tomeček, 4 Parýzek, 9 Ruprecht, 27 Šik, 55 Schusser, 77 Novák – 81 Boušek (A), 22 Kverka, 23 Vaněk, 21 T. Rohan, 36 Dobřemysl (C), 20 Sýkora, 87 Švec, 66 Hudák, 8 Kašpar (A), 7 Račanský, 15 Říha. Trenér: Antonik.
LHK Jestřábi Prostějov: 33 Kocián (1 Rozum) – 71 Malý, 22 Polák, 17 Kolibár, 19 Jedlička, 4 Švaříček, 3 Knesl – 12 Luňák (A), 97 Venkrbec, 18 Stejskal, 14 Šebek, 13 Černý, 55 J. Jurík, 23 Coufal, 69 Duba (C), 91 Kučera, 48 Belay, 15 Antončík, 64 D. Jurík. Trenér: Zachar.
Voda a oheň. Takto musely působit dvě části zápasu, které jakoby hrál pokaždé jiný tým. Domácímu Sokolovu se podařilo dostat do tříbrankového trháku. Zdálo by se, že tím mají Severočeši utkání v kapse. Jenže tomu tak vůbec nebylo. Parta kolem kapitána Lukáše Duby zabrala a postupně ukrajovala ze soupeřova náskoku až z něj nezbylo nic. O vítězi nakonec muselo rozhodovat prodloužení a pak i samostatné nájezdy. V nich už však svůj obrat Prostějované nedokonali a ze vzdáleného koutu republiky si odvážejí jen bod, který však může mít již v pondělí cenu postupu do 1. ligy. Pro účast ve vyšší soutěži Jestřábům stačí v příštím domácím zápase proti Berounu jakákoliv výhra.

Do utkání vstoupili lépe hosté a hned na začátku si vytvořili převahu, která vyústila i v gól, ten však nebyl uznán pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Neuběhla ani minuta a diváci byli svědky dalšího neuznaného gólu, tentokrát na druhé straně pro úmyslné kopnutí. Přestože Hanáci pokračovali v útočení, udeřil Sokolov dvěma slepenými brankami, které dělila asi půlminuta a jejich autory byli Marek Švec a Miroslav Hudák. Hra se poté vrátila tam, kde byla před góly domácích, ale Prostějov nedokázal vstřelit kontaktní gól a tak Sokolov udeřil potřetí, když se dvě minuty před koncem prosadil Tomáš Rohan.

Druhá třetina už se nesla ve vyrovnanějším duchu, ke střelám se dostávali i domácí, ale byli to Prostějovští, kdo dal gól. Přesilovou hru využil Frank Kučera. Jestřábi měli šanci se přiblížit na rozdíl jednoho gólu v polovině zápasu, ale Ruprecht pohotovým zákrokem odstranil puk blížící se k brance. Do šaten se šlo podruhé za stavu 3:1.

Uběhlo pět minut ze třetí části a hráči s Jestřábem na hrudi opět slavili, když dostal puk za Habalova záda Šimon Antončík. Následně měl šanci na vyrovnání Frank Kučera, ale puk mu přeskočil hokejku. Domácí mohli šest minut před koncem opět utéct Hanákům, ale Sýkora trefil puk do tyče. Pravidlo nedáš, dostaneš, se opět potvrdilo. O třicet dva sekund později se ke kotouči dostal Vladimír Stejskal a srovnal stav utkání. Sokolov se snažil ještě urvat zápas na svou stranu před sirénou, ale Jestřábi si těžce vydřený bod pohlídali.

V prodloužení se mohli radovat Jestřábi už po dvou a půl minutách, ale střela jednoho z prostějovských hráčů skončila na tyči. Sokolov mohl rozhodnout v závěru prodloužení, kdy byl na trestnou lavici odeslán Jedlička za vyhození puku, avšak domácí tuto šanci nevyužily a přišly na řadu nájezdy. Jako první jel za Prostějov Černý, který neproměnil. Domácí Jakub Ruprecht si dokázal s Kociánem poradit, a protože Venkrbec trefil pouze Habalovy betony, mohl Kverka ukončit nájezdy a střelou do šibenice se mu to povedlo. Potvrdilo se tak opět, že v letošní sezóně Prostějovu nájezdy nejdou, ale i bod z ledu Sokolova může znamenat první ligu pro příští sezónu.

Petr Zachar (trenér Prostějova): Pro nás to bylo trochu nešťastné utkání, protože z mého pohledu jsme byli v první třetině jednoznačně lepší, ale prohráli jsme ji 0:3. Od druhé třetiny to bylo vyrovnané, ale góly jsme dali zase jen my. Bylo to tedy trochu postavené naruby. Když to shrnu, tak jsme dostali tři nešťastné góly, musí se ale nechat, že po pěkných akcích soupeře. Pak jsme to dokázali s velkým vypětím sil dotlačit do prodloužení a nájezdů. V pondělí to musíme jakýmkoliv způsobem urvat a nemsíme nic podcenit, i když hrajeme s posledním, tak si musíme dát pozor a dotáhnout to do vítězného konce.