Jestřábi zvítězili nad Novým Jičínem 6:4

LHK Jestřábi ProstějovHC Nový Jičín

37.kolo, neděle 14.2.2010

LHK Jestřábi Prostějov - HC Nový Jičín

6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 8. Stejskal (Kováč), 9. Duba (Piecha), 23. Bordowski (Zábranský), 27. Matějka (Zientek), 46. Bordowski (Brynecký, Pozděna), 60. Matějka (Zientek, Duba) - 26. Uhlák (Hruška), 38. Bacul (Andrýsek), 43. Sluštík ( Macháček), 53. Skaloš (Toman M.) Rozhodčí: M.Dědek - F.Held, O.Trunečka. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.
LHK Jestřábi Prostějov: Sedlář (Musil) - Zientek, Kolibár, Paška, Jedlička, Plzák, Bauer, Pozděna, Duba, Stejskal, Brynecký, Noga, Piecha, Zábranský, Piluša, Kováč, Berčák, Bordowski, Skácel, Matějka.
HC Nový Jičín: Slovák (Baldík) - Petružálek, Andrýsek, Skaloš, Hruška Pavel, Hruška Petr, Bacul, Macháček, Sluštík, Uhlák, Zedník, Toman M., Toman R., Pelikán, Tomášek, Častečka, Pavlačka, Gulda.
Po sérii čtyř proher v řadě, se prostějovští fanoušci konečně dočkali vítězství a zisku tří bodů. Jestřábi do utkání s pátým celkem druholigové tabulky vstoupili velmi dobře a už v deváté minutě vedli 2:0. Druhá třetina se odehrávala ve vyrovnanějším duchu a oba týmy v ní vstřelily po dvou brankách. Na začátku třetí části se Jičín přiblížil na rozdíl jediného gólu. Ve 46. minutě ovšem přišla velká chvíle Richarda Bordowského, který střelou pod víko zvýšil na 5:3. V závěrečné desetiminutovce kapitulovali brankáři obou týmů ještě jednou a ukazatel skóre se tak zastavil na stavu 6:4 pro domácí Prostějov.

Ve 37. kole 2. ligy hostilo mužstvo HK Jestřábi Prostějov tým Hc TJ Geos Nový Jičín. Byli jsme svědky gólově bohatého utkání. Po úvodním tlaku novojičínských, který domácí brankař odrazil svými jistými zákroky, se jako první v utkání prosadili domácí. Po přihrávce Kováče otevřel skóre zápasu Martin Stejskal, jehož gól musel uznat až brankový sudí. Další možnost skórovat dostali domácí v přesilové hře. Lukáš Duba dorazil Piechovu střelu mezírkou ve Slovákových betonech. Tímto Jestřábi získali převahu nejen výsledkově, ale i herně a vypracovávali si mnohem více šancí než hosté. Jestřábi dohráli třetinu s pukem na hokejkách a do kabin šli za stavu 2:0 pro Prostějov.

Úvod druhé třetiny jakoby kopíroval začátek zápasu, Nový Jičín se usadil v útočném pásmu, Petr Macháček byl blízko úspěchu, ale jeho střelu vytěsnil Sedlář mimo tři tyče. I v prostředním dějství se jako první prosadili domácí. V přečíslení našel Martin Zábranský přesnou přihrávkou Richarda Bordowskiho a ten se střelou pod horní tyč nemýlil. Hosté se dokázali v zápase prosadit až v přesilové hře pěti proti třem, za bezmocného Sedláře snadno uklidil kotouč Adam Hulák. Třígólový náskok vrátil Prostějovu Jan Matějka dorážkou Zientekovy rány od modré. Další velké šance měli Piecha a Piluša, jejich pokusy však Slovák pokryl. Naopak novojičínský Lukáš Bacul prokličkoval celé obranné pásmo domácích a střelou mezi nohy Sedláře snížil stav na rozdíl dvou branek. Hosté se dostali zpět do hry a začali přebírat iniciativu na ledové ploše, jejich snažení zastavila až druhá siréna.

Do poslední třetiny nastoupili rovnocenní soupeři a k vidění byl líbivý hokej. Po krásné souhře Jičína vstřelil kontaktní gól Ondřej Sluštík a zdramatizoval průběh utkání. Odpověď na tuto branku na sebe nenechala dlouho čekat. Po přihrávce Bryneckého zvýšil střelou pod horní tyč Richard Bordowski. Nový Jičín nesložil zbraně a na 4:5 snížil střelou nad Sedlářův beton Marian Skaloš. Vyrovnat skóre zápasu mohl Bacul, ale jeho pokus z mezikruží prostějovský gólman skvěle zlikvidoval. Na závěr utkáni zkusili hosté hru v šesti, ta se jim však nevyplatila. Jan Matějka udal konečnou podobu skóre 6:4 střelou do prázdné brány. Touto výhrou zůstala prostějovským Jestřábům teoretická naděje na postup do play-off.

Petr Kneblík (trenér HC Gedos Nový Jičín): Začali jsme špatně, třikrát za sebou jsme vyhráli a hráči si mysleli, že jsou mistři světa a proto to tak skončilo. První třetinu prohráli 2:0 a potom uz se to nenastartuje. Předvedený výkon byl z naší strany špatný.

Svatopluk Kosík (trenér HK Jestřábi Prostějov): Po dlouhé době vítězství, ne že by přišlo pozdě, ale ta šance na play-off už je velmi malá, vzhledem k tomu, že i Břeclav vyhrála v prodloužení. Co se týče samotného zápasu, dobře jsme jej rozehráli, za stavu 4:1 měl Piecha šanci na 5:1 a ten zápas mohl vypadat úplně jinak. Dovolili jsme soupeřovi zkorigovat stav a dokonce jsme se v závěru báli o výsledek.