LHK Jestřábi ProstějovHC Nový Jičín

15.kolo, sobota 14.11.2009

LHK Jestřábi Prostějov - HC Nový Jičín

4:2 (1:0, 3:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 20. Piluša (Zábranský, Duba), 22. Duba (Kavulič), 31. Novosad (Stejskal, Duba), 35. Piluša - 31. Toman M. (Gulda), 43. Pelikán (Gulda, Bacul). Rozhodčí: Škach - Hejda, Velinský. Vyloučení: 10:9 navíc Bauer (PRO) a Duba (PRO) 10 min. osobní trest, Šimo (NJI) do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Gleich (Musil) - Kučírek, Jedlička, Bauer, Kolibár, Doseděl, Paška, Vajda - Duba, Stejskal, Novosad - Žajgla, Kavulič, Piluša - Hlouch, Rak, Zábranský - Berčák, Bašnár
HC Nový Jičín: Slovák (Kozák) - Petružálek, Gulda, Skaloš, Hruška Pa., Hruška Pe., Bacul, Macháček, Toman M., Toman R., Šimo, Pelikán, Sluštík, Pavlačka, Částečka R., Částečka J., Valchář
Prostějov potvrdil plným bodovým ziskem zlepšující se výkony z posledních zápasů. Tým Nového Jičína přehrál především ve druhé části hry, kterou vyhrál poměrem 3:1. Hosté skórovali pouze v přesilových hrách, kterých jim Jestřábi nabídli více než by bylo zdrávo. Ale i přes tento nešvar a velký nápor hostů v určitých fázích závěrečné části hry, dokázali Hanáci dovést zápas k vítězství.

Začátek zápasu byl velice vyrovnaný, nic na tom nezměnily ani přesilové hry domácího celku, protože ti si mnohdy nedokázali vytvořit ani střeleckou pozici. Změnila to až 11. minuta první třetiny, když se v obrovské šanci ocitl Petr Žajgla, který už zametal puk do odkryté branky, jenže dobře přesouvající se Slovák v brance hostů v poslední chvíli puk vykopl z brankoviště. Další tutovku měl na hokejce Kavulič, jenž zakončoval akci dva na jednoho s Hlouchem, ale znovu zazářil Slovák. Branku mohli vstřelit i hosté, Petr Macháček nikým nehlídán dostal puk mezi kruhy a příklepem zkoušel překonat Gleicha, jenže ani ten neměl zájem kapitulovat. Branky se fanoušci v první třetině přece jen dočkali, v poslední minutě se puk po ose Zábranský, Kavulič dostal až k Jiřímu Pilušovi před brankou a ten tvrdou ranou překnoal Slováka do vrchní části branky.

Vstup do druhé třetiny vyšel Jestřábům skvěle, v čase 21:00 ujel Lukáš Duba a proti Slovákovi si poradil blafákem. Po vstřelené brance nastala hluchá pasáž utkání, kterou přerušila až přesilovka hostů ve 28. minutě. Ti v ní měli obrovskou šanci, když Pavlačka jen těsně minul břevno Gleichovy branky. Další branka ale padla na druhé straně, ve 31. minutě šikovně objel Zdeněk Novosad branku a k tyči zvýšil už na 3:0. Toto skóre ale na světelné tabuli nevydrželo dlouho, za 24 vteřin hosté v přesilové hře snížili, Martin Toman trefil přesně skulinku mezi betony domácího brankáře. Domácí poté hráli dvojnásobnou přesilovou hru, tu sice nevyužili, ale chvíli po ní se druhou brankou v utkání prosadil Jiří Piluša a vrátil tak Jestřábům znovu tříbrankové vedeni.

Začátek posledního dějství patřil hostům, ti rychle snížili na rozdíl dvou branek, když ve hře 4 na 4 Gulda pálil od modré a Dušan Pelikán šikovně tečoval za bezmocného Gleicha. Hosté poté měli převahu, jenže ztroskotávali buď na své koncovce, nebo na domácím brankáři. Jestřábi nakonec dvoubrankové vedení uhájili a mohou se tak radovat z tříbodového vítězství.

Petr Kneblík (trenér HC Gedos Nový Jičín): Pro nás to bylo další z nešťastných utkání, v mužstvu řádí chřipka a šest hokejistů ze základního týmu jsem neměl k dispozici. Museli za ně naskočit junioři, kteří to však nezvládli. A pan hlavní arbitr? Ten se tedy zaskvěl. Některé nesmyslné zákroky, které pískal, s tím si nemá cenu kazit sobotu. Pak zase přísně vylučoval domácí, kdy se to zřejmě snažil kompenzovat, a to už nemá se sportem nic společného. Nemůžu ale říct, že by nás porazil, to ne. Porazil nás soupeř, který byl o něco lepší, než my a já jim k vítězství můžu pouze gratulovat.

Martin Dufek (asistent trenéra HK Jestřábi Prostějov): Po prohře v Novém Jičíně jsme chtěli samozřejmě porážku oplatit. Dnešní zápas se nehrál v nijak obrovském tempu a přiznejme si, že po hokejové stránce to moc ke koukání nebylo. A to i přesto, že jsme v závěru první části dali gól do šatny. Nejlepší z mého pohledu byla druhá třetina, v níž jsme hráli dobrý hokej a padaly pěkné góly díky našemu důrazu před brankou.