LHK Jestřábi ProstějovSK Horácká Slavia Třebíč

52.kolo, středa 1.3.2023

LHK Jestřábi Prostějov - SK Horácká Slavia Třebíč

6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Bartko (Illéš), 26. Pěnčík (Venkrbec, Maruna), 30. Illéš (Vlach, Malák), 46. Hašek (Illéš, Bartko), 48. Venkrbec (Maruna, Hamšík), 55. Maruna (Slanina, J. Němeček) – 21. Furch (Bittner, Psota), 33. I. Sedláček (Klímek)Rozhodčí: Kostourek, Pilný - Roischel, Maštalíř. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0.V oslabení: 1:0. Diváci: 725. Střely na branku: 21:26 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2,
LHK Jestřábi Prostějov: J. Němeček (Přecechtěl) – Poledna, Kubeš, Malák, Bartko, Valenta, Hamšík – Hašek, T. Jáchym (A), Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec (C), Pěnčík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (48. Mičán) – Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl – Vodný, Dočekal (A), Bittner (C) – Psota, Michalčuk, D. Michálek – Ferda (A), Klímek, Malý – I. Sedláček, Maty. Svoboda, Pšenička – Mat. Novák.
První třetina nabídla rychlý start, už ve čtvrté minutě svou střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě, Honza Bartko. Šance dál byly na obou stranách, jiného gólu jsme se však během první dvacetiminutovky nedočkali. Zato v té druhé jsme viděli hned čtyři, dvakrát se trefili hosté, za naše barvy ale nezaháleli Pěnčík a Illéš, a jednobrankový náskok jsme si tak nesli i do poslední periody. V ní se naši střelci činili, přidali další tři góly, a lídra soutěže tak porážíme 6:2!

Hned v úvodu zápasu se do něj promítly verdikty sudích, kteří ve druhé minutě poslali na trestnou lavici Petra Vodičku. V přesilovce se pokoušel prosadit Roman Vlach, jeho střelu ale brankář hostů ukryl ve své lapačce. To náš tým ale mrzet nemuselo, protože ve čtvrté minutě se ke kotouči dostal Kuba Illéš. Ten dobře viděl na modré čáře nikým nekrytého Honzu Bartka, který zamířil přesně a svou trefou otevřel skóre zápasu. Následovala další početní výhoda našeho týmu, kterou ale Třebíč dokázala ubránit. Zhruba v polovině první třetiny si do dobré střelecké pozice sjížděl Tomáš Valenta, přihrávka ho ale nezastihla v ideální chvíli, a z útočné akce tak sešlo. S vývojem zápasu nebyl spokojený celek z Vysočiny a snažil se o vyrovnání. Střely Bořuty a Bittnera ale bezpečně ohlídal Pepa Němeček. Během první dvacetiminutovky jsme si vyzkoušeli také hru v oslabení, dvě trestné minuty, které musel odsedět Tomáš Valenta, ale nenadělaly našim hráčům žádné problémy. Po zbytek první části jsme měli možnost sledovat rychlý hokej, kdy se chvíli hrálo na jedné straně kluziště, ale pár vteřin na to už byl puk na opačné straně. Jinou branku než tu, kterou ze začátku vstřelil Honza Bartko, jsme ale neviděli.

V začátku druhého dějství se puku ujali hráči Třebíče a z útočné akce se jim zásluhou Michala Furcha podařilo srovnat. Vyrovnaný stav ale dlouho nevydržel. Ve dvacáté šesté minutě se totiž překonat Jekela pokoušel Honza Maruna, jehož střelu gólman Třebíče jenom vyrazil před sebe, kde čekal Martin Pěnčík, který zamířil mezi betony hostujícího muže s maskou a vrátil našemu týmu vedení. Krátce po Pěnčíkově zásahu se do útočného pásma prodral Honza Veselý, jeho zakončení si ale Jekel pohlídal. Ten se zapotil o pár minut později, kdy na jeho brankovišti operoval Petr Hašek, ke kterému směřovala k teči vybízející přihrávka. Tu ale náš útočník nezpracoval tak, jak by potřeboval, a puk tak skončil až u mantinelu. Ve druhé polovině zápasu už ale naše vedení navýšil Kuba Illéš! Ten na pravém kruhu zamířil přesně pod víko třebíčské branky a postaral se o další změnu skóre. Netrvalo to ani necelé čtyři minuty a střelecký zápis utkání se upravoval znovu, tentokrát po střele Sedláčka, který hokejisty hájící barvy Třebíče dostal opět na dostřel. Jejich snahu o srovnání ale zastavilo nesportovní chování Tomáše Pšeničky. V nařízené přesilovce se zkoušel střelecky prosadit Roman Vlach, jeho ránu ale zblokoval jeden z obránců, a prostřední perioda tak skončila za stavu 3:2.

Krátce po startu třetí třetiny se do hry opět výrazněji zapojili pruhovaní muži, kteří dvouminutový pobyt na trestné lavici přisoudili Matyáši Svobodovi. Hosté si ale oslabení pohlídali a nedovolili nám výrazně ohrozit jejich branku. Neodolali však následující přesilové hře! To si o přihrávku klepl Petr Hašek, srovnal si puk na hokejce a vymetl pavučiny v bližším horním rohu Jekelovy branky. Svou trefou jako by vlil novou energii do noh našich hráčů, kterých byl najednou plný led. A takový tlak vyústil v další branku! V osmačtyřicáté minutě se kotouče na modré čáře ujal Kuba Hamšík a nastřelil ho do ohně, kde stál připravený Matouš Venkrbec, který jen šikovně nastavil svůj pracovní nástroj a tečováním puku znemožnil Jekelovi zasáhnout. Ten se navíc po trefě našeho kapitána rozhodl přepustit své místo v brankovišti svému kolegovi Mičánovi. Ani on ale z utkání nevyvázl s čistým štítem. Psala se padesátá pátá minuta, když Honza Maruna vystihl kombinaci hostů, ujal se puku a z vlastního obranného pásma vyslal skákavý puk právě na Mičána, který si s ním nedokázal poradit. Gólem přes skoro celé hřiště jsme tedy upravili skóre zápasu na konečných 6:2. Tímto utkáním se loučíme s letošní základní částí a všechny myšlenky už směřujeme k vyřazovacím bojům.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Byl to zápas bez soubojů a bylo vidět, že je to poslední kolo. Třebíč se už neměla kam posunout a my jsme se jim trošku přizpůsobili. BylI jsme ale hladovější v útoku a to rozhodlo. Jsme rádi, že jsme udělali 91 bodů a skončili na 4. místě. Teď bude samozřejmě hlavní play-off.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině byli domácí lepší v pohybu i v osobních soubojích. To bylo jednoznačné, nezachytili jsme úvod zápasu a první třetinou jsme se více méně protrápili. Druhá třetina nebyla z naší strany špatná, rychle jsme na jejím začátku vyrovnali a vytvořili jsme si iks příležitostí k zakončení. Ale s těmi situacemi jsme naložili špatně. Málo jsme stříleli, málo jsme se tlačili do brány, ale i tak ta třetina skončila 2:2. Ve třetí třetině jsme udělali nesmyslný faul v útočné třetině, v útočném pásmu a Prostějov to využil k vedení 4:2. Pak jsme dostali dva divné góly a výsledek je jaký je. Základní část je teď už za námi, uděláme tlustou čáru a teď už nebude kam uhnout. Nasledujeme si zápasy předkola a budeme se chystat na soupeře pro čtvrtfinále.