HC RT TORAX PorubaLHK Jestřábi Prostějov

přát., sobota 13.8.2022

HC RT TORAX Poruba - LHK Jestřábi Prostějov

4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 17. Šlahař (Klimíček), 52. Šlahař (Urbanec, Pšurný), 56. Šlahař, 59. Pšurný (Mlčák) - 57. Jáchym . Rozhodčí: Janda, Novotná – Chamrád, Urbánek. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Střely na branku: . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.
HC RT TORAX Poruba: Slíž (Dolejš) – Urbanec, Hlaváč, Lemcke, Klimíček, Sedlák, Mlčák – Pavlík, Šlahař, Pšurný, Šoustal, Střondala, Toman, Christov, Karafiát, Hudeček, Vildumetz, Gřeš, Vachovec, Hrníčko, Vehovský.
LHK Jestřábi Prostějov: Němeček (Pavelka) – Malát, Staněk, Poledna, Pěnčík, Prchal, Benda – Jandus, Jáchym, Jansa, Novák, Vlach, Routa, Machač, Venkrbec, Slanina, Maruna, Hašek, Dudský.
Po dvou vítězstvích nad polskými týmy dnes v boji o 1. místo v turnaji zvítězila domácí Poruba, která tak vyhrává svůj turnaj. O jediný gól se postaral v power-play Tomáš Jáchym.

Úvod zápasu patřil jednoznačně našemu týmu, který rozjížděl jednu útočnou akci za druhou. Bohužel góly z tohoto tlaku nebyly a tak se do hry začala dostávat i Poruba. Na první gól se čekalo až do 17. minuty zápasu, kdy exprostějovský obránce Klimíček přihrál do jízdy rozjetému Šlahařovi a ten střelou nad beton z levého kruhu překonal Němečka - 1:0. Více už první perioda nenabídla a domácí tak do kabin šli s jednogólovým vedením.

Prostřední část utkání odstartovala faulem Bendy a my tak museli čelit první přesilovce domácích. Zde se vytáhl skvělým zákrokem lapačkou Němeček a zbytek trestu jsme už ubránili. V polovině zápasu přišla na řadu také naše první početní výhoda, kde jsme si ovšem gólovou šanci nevytvořili. Hra se poté přelévala ze strany na stranu a moc šancí k vidění nebylo. Po 40 minutách byl tak stav stále 1:0.

Začátek 3. třetiny byl kouskovaný několika vyloučeními na obou stranách, ale ke gólům to nevedlo. V 50. minutě byl ovšem vyloučen Staněk a toho už domácí využili. Po pár přihrávkách se k puku dostal Šlahař a svým druhým gólem ze stejného místa nedal Němečkovi šanci - 2:0. Trenér Aleš Totter poté sáhl k risku bez brankáře a to bohužel nevyšlo. Po ztrátě puku se k němu dostal opět domácí Jakub Šlahař a střelou do prázdné klece tak završil svůj hattrick - 3:0. Šancí na srovnání už mnoho nezbývalo a tak jsme to zkusili opět s hrou v šesti, kde to tentokrát vyšlo náramně. Po parádní přihrávce před celou šířku hřiště zakončoval do odkryté klece Tomáš Jáchym - 3:1. Další taková akce se už nekonala a domácí Pšurný ještě stačil dát jednu branku do prázdné klece - 4:1. Poruba tak výhrou odvládla celý turnaj a my domů odjeli s 2. místem.

Aleš Totter - LHK Jestřábi Prostějov: Měli jsme dobrý vstup do zápasu, ale bohužel jsme ho nepotvrdili góly a poté jsme se postupně zhoršovali. Je spousta věcí, na kterých musíme určitě zapracovat. Turnaj byl ale celkově skvělý, jsme rádi, že jsme byli pozváni a teď už se těšíme na první domácí zápas před našimi fanoušky.