PRO - SLA 6:1 - Čtyřgólová kanonáda ve druhé třetině rozhodla o vítězství prostějovské letky!

LHK Jestřábi ProstějovHC Slavia Praha

49.kolo, středa 23.1.2019

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slavia Praha

6:1 (0:0, 4:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 27. Matýs (Pšenička, Dvořáček), 28. Prokeš (D. Kolář), 31. Dvořáček (Matýs, Pšenička), 33. Žálčík (Čáp, Žovinec), 56. Žálčík (Divíšek, Nouza), 59. Nouza (Divíšek, Čáp) – 36. Furch. Rozhodčí: Petr Přikryl, Josef Barek, Martin Kreuzer, Karel Lukš. Vyloučení: 3:7. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1289. Střely na branku: 40:38.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, D. Kolář, P. Krejčí, Husa, Bažant – L. Luňák, Divíšek, Nouza – Žálčík, V. Meidl, Starý – Matýs, Pšenička, Dvořáček – Venkrbec, Prokeš, Krejčiřík.
HC Slavia Praha: Šorf – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Štibingr, Duda, Saňa, Valík – Šmerha, Vrdlovec, Vlček – L. Krejčík, Kubica, M. Ondráček – Furch, Šagát, Brož – Heldák, Najman, Šteiner.
V první třetině nebylo moc akcí, které by zahřály diváky na promrzlém prostějovském stadionu. To druhá třetina byla úplně o něčem jiném. Čtyři branky, které padly v rozmezí sedmi minut, rozhodly celé utkání. Trefili se Ondřej Matýs, Radek Prokeš, David Dvořáček a Lukáš Žálčík (24), který se osamostatnil na čele střelecké tabulky našeho týmu. Slávisté sice snížili, ale opět Žálčík a Tomáš Nouza se postarali o konečné skóre 6:1. Rádi bychom Vás pozvali na pondělí 28.1, kdy přivítáme ve šlágru kola Motor České Budějovice!

V dnešním mrazivém počasí se úvod lépe vydařil domácím, kteří ihned ostřelovali gólmana pražské Slavie. První šance přišla ve 3. minutě, když Lukáš Luňák nahrával v přečíslení Tomáši Nouzovi, který v těžké pozici netrefil přesně. Další minuty měli Jestřábi herní převahu, drželi se na kotouči, ale ke stoprocentním šancím to nevedlo. V 9. minutě byl odpískán první faul zápasu. Na trestnou lavici musel hostující Saňa a domácím se tak naskytla příležitost k vedení. Slavia se celkem snadno ubránila a stav byl tak stále bezbrankový. O 2 minuty později byl vyloučen Ondřej Matýs, ale ani hostující tým svou převahu nezúročil. Tři minuty před koncem 1. periody nastal obrovský tlak Pražanů a domácí jej řešili hned dvěma fauly. Dvojnásobnou přesilu, i díky skvělým zákrokům Neužila hosté nevyužili a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Po 35 vteřinách druhé třetiny ujížděl sám Luňák, ale byl sražen a svoji kličku tak nedotáhnul až do konce. Ve 24. minutě vznikl závar před domácí svatyní, ale Jakub Neužil vše vyřešil zalehnutím puku. O 2 minuty později jeli Jestřábi přečíslení 2 na 1 a Ondřej MATÝS byl po Dvořáčkově střele velmi pohotový a dopravil puk za brankovou čáru - 1:0! A pak se s góly domácích roztrhl pytel. Už po minutě vstřelil překrásnou střelou do horního růžku Radek PROKEŠ a fanoušci mohli opět slavit - 2:0. Uběhly pouhé dvě minuty a byl tu třetí gól. Tentokrát se o něj postaral David DVOŘÁČEK, který vymetl opačný horní rok brány - 3:0. A za další dvě minuty následovala krásná akce, po níž se dostal k dorážce Lukáš ŽALČÍK, a bylo to už - 4:0. Jestřábí letka tak nasázela během 6 minut 4 góly. V 35. minutě přišlo snížení hostů, když po vyjetí z rohu umístil svou střelu k tyči Aleš FURCH - 4:1.

Třetí třetina odstartovala vyloučením na straně hostujícího týmu. Domácí se nemohli nastálo usadit v útočném pásmu a Slavie se tak ubránila. Následná pasáž hry příliš šancí nepřinesla a to už pomalu běžela 50. minuta zápasu. O 40 sekund později bylo k vidění krásné gesto fair-play, když hostující kapitán odvolal faul na svou osobu. Čtyři minuty před koncem byla Jestřábům poskytnuta přesilovka. A tu po pouhých 17 vteřinách využil Lukáš ŽALČÍK, když z mezikruží vymetl horní růžek - 5:1. Žalčík byl při gólové radosti faulován a hostující Šagát dostal 4 minuty za hrubost. A domácí tak mohli využít ještě jednu přesilovou hru. Po rychlé přihrávce Diviška se Tomáš NOUZA s ničím nepáral a poslal kotouč mezi betony brankáře - 6:1! Jestřábi oslavili druhou tříbodovou výhru vřadě!

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov):

Dnešní utkání jsme začali velice opatrně a Slavie měla několik šancí. Ve druhé třetině se nám povedlo proměnit naše příležitosti a zlomit celé utkání. Závěr jsme si už zkušeně pohlídali. Dnes chci pochválit hráče za dobrou koncovku a diváky, že vydrželi v takové zimě až do konce.