lhk Jestřábi Prostějov
vítěz 2. ligy 2013/2014
Útok posiluje talentovaný David Skuhrovec!

Útok posiluje talentovaný David Skuhrovec!

Redakce

Další mladičký útočník nově zavítá do jestřábího hnízda. Jednadvacetiletý forward se po necelých dvou sezónách v druhé americké juniorce vrací zpět do své rodné země nabitý skvělými zkušenosti. Davide ať se ti u nás daří!

Útočník, který má také zkušenosti i juniorskou reprezentací je dalším důležitým dílkem do mozaiky celého týmu.

"Kluk z litvínovské líhně a kluk z hokejové rodiny. David prošel řadou národních reprezentačních výběrů a poslední dvě sezóny působil v zámoří. Slibujeme si od něj důraz a hráče s přímočarým tahem na bránu," má jasno o úkolech šikovného forwarda kouč Martin Janeček.

Pro Skuhrovce Prostějov není žádná neznámá, stihl zde už před 2 lety odehrát formou střídavého startu svůj první zápas.

"Těším se neskutečně! Bude to pro mě první sezóna v dospělém hokeji, takže jsem neskutečně natěšený," neskrývá nadšení urostlý mladík.


SKUHROVEC: Prostějov jsem si oblíbil

Jak se rodila tahle spolupráce?

Po sezoně v Americe zavolal Prostějov mému agentovi, že by měli zájem, tak jsme se domluvili během cca týdne. Trošku jsem v průběhu sezóny tajně doufal, že by se Prostějov mohl ozvat, takže ani žádné dlouhé rozhodování to nebylo. Do Prostějova jsem strašně chtěl!

Pro tebe to první zápas za Prostějov nebude, protože ten jsi stihnul už v sezóně 2022/23. Vzpomínáš si na tuhle rychlou výpomoc?

Je to přesně tak jak říkáš. Naskočil jsem na jeden zápas, trošku mě v té době mrzelo, že jsem nemohl naskočit do více zápasů, ale nedalo se nic dělat.

Byl to sice pouhý jeden zápas v našem týmu, ale pomohl ti třeba teď trochu v rozhodování?

Určitě! I když jsem v Prostějově strávil cca jen jeden týden, tak jsem trošku poznal zázemí, lidi okolo klubu, město a musím říct, že i za ten týden jsem si to tam strašně oblíbil, takže mám s Prostějovem výbornou zkušenost!

Poslední 1,5 sezóny jsi odehrál v druhé nejvyšší americké juniorce. Byl to pro tebe velký skok a posun v kariéře?

Skok to byl strašně velký, ať už hokejově nebo i v normálním životě, protože v něčem je to úplně jiný vesmír. Ale na druhou stranu i přes těžké časy co jsem na začátku měl, na to nedám dopustit! Dalo mi to strašně moc - hokeje nebo i obecně do života. Nikdy bych to nevzal zpátky.

Proč ses rozhodl vrátit do Česka?

Já jsem se rozhodoval na začátku roku mezi hraním na univerzitě (NCAA D1) a nebo návratem do evropy a začátkem v dospělém hokeji. Vyhrála u mě ta druhá možnost a už se strašně těším!

Trenéři od tebe budou očekávat především důraz a přímočarost, což je asi něco, co tě velmi baví. Mám pravdu?

Úplně bych neřekl, že jsem tak důrazný útočník, mám spíš rád být hodně na puku a vymýšlet akce - to je moje silná stránka bych řekl. Ale na druhou stranu jsem mladý, mám před sebou první sezónu v dospělém hokeji, takže jakoukoliv roli mi trenéři dají, tu budu plnit jak nejlépe umím! Prostě všechno, abych pomohl týmu udělat letos nějaký úspěch.


STATISTIKY DAVIDA SKUHROVCE


Aktuality

17.4.2023

Aukce dresů končí ve ČTVRTEK!

Chceš také hraný dres svého oblíbeného hráče z minulé sezóny? Tak neváhej a zapoj se DO AUKCE!

27.3.2023

Vstupenky k zakoupení od 16.00

Na dnešní 6. semifinálový zápas se otevřou pokladny zimního stadionu od 16:00. Prosíme všechny, aby přišli s dostatečným časovým předstihem!

22.3.2023

Informace k semifinále!

Prosíme všechny fanoušky, aby dorazili na oba zápasy s dostatečným časovým předstihem. Děkujeme a těšíme se na parádní atmosféru!

21.3.2023

Předprodej startuje dnes!

Vstupenky na semifinále se Vsetínem si můžete zakoupit již dnes na pokladnách zimního stadionu od 15 do 18 hodin!


ARCHIV AKTUALIT

Góly

No foto

Asistence

No foto

Tomáš

Jáchym

30 asistencí

Body

No foto

Zápasy

Matouš

Venkrbec

52 zápasů

Úspěšnost

No foto

Jan

Přecechtěl

100% úspěšnost