Proti Porubě nás podržel gólman Vrba, chválí Petr Zachar

Lubomír Tesař

Utkání s HC RT Torax Poruba byl pro Jestřáby velmi důležitý v boji o třetí příčku, hlavně díky zlepšenému výkonu v obraně v zádech s brankářem Vrbou jej zvládli dobře a brali všechny tři body. Zápas se tedy po delší době hlavnímu kouči prostějovských hokejistů hodnotil s lehkým úsměvem na tváři.
Po delší době opět výhra Jestřábů, máte radost?
Vyhráli jsme 3:0, takže můžeme být spokojeni. Je potřeba říct, že Poruba hrála velmi dobře. Měla hodně šancí, které neproměnila a tam se to utkání lámalo. My jsme potom odskočili na 2:0, což nám hodně pomohlo. V poslední třetině jsme byli lepší, měli jsme více šancí. Důležitý byl výkon Adama Vrby, který nás podržel.

Čím to bylo, že se podařilo tentokrát udržet nulu?
Ja jsem dnes neviděl, že by nám ujížděli sami na bránu tak jak se nám to stalo v minulých zápasech. My jsme se v tréninku zaměřili na obranu a kluky jsme na to upozorňovali, že všechny zápasy s Porubou jsou o dvou, třech gólech a každá branka, kterou dostaneme, může rozhodnout. Dnes se to potvrdilo, dali jsme jen 3 góly, a to stačilo.

Měli jste v hlavě to, že se na vás Poruba dotahuje bodově?
Určitě. Oni teď snad z 11 zápasů jednou prohráli nebo měli alespoň jeden bod. Dokázali svojí kvalitu a dokázali to i první dvě třetiny tady. Byl to boj o třetí místo a ja jsem rád, že to kluci zvládli.

Sledoval jste v poslední třetině, že se ten výkon začal podobat tomu, co se hrál v loňském roce?
Poruba se už tlačila hodně do útoku, snažila se to zvrátit a my jsme chodili do situací dva na jednoho, měli jsme další čtyři vyložené šance. Ten první gól byl hodně upracovaný, až ten druhý byl po nádherné akci a to se lidem líbilo.

Dnes vám pomohli hodně Zlíňáci, není možnost, že by tu byli na play-off nastálo?
Mně volají z Plumlova a chtějí po mně hráče, my hrajeme o třetí místo a taky mu je nemůžu pustit. Ve Zlíně je to tak, že se jim v tabulce zrušily všechny body a hraje se skupina šesti týmů a první čtyři z nich jdou do play-off. A každý si nejdříve pomůže doma a pak pustí hráče jinam. My je teď máme na tři zápasy, pak se nám možná vrátí Novosad, možná také Kolibár. Musíme spoléhat na to, koho máme a nemůžeme se spoléhat na kluky ročníku 1993.