Jansa: Hrajeme zodpovědně a gólmani nás drží.

Redakce

Do Kolína náš tým odjel se skvělou formou, kterou chtěl také potvrdit. Už v 11. minutě jsme po trefě Jiránka a Staňka vedli 0:2. V polovině zápasu pak zvýšil Filip Jansa, který ve 44. minutě završil svůj první hattrick v Chance lize! “Už v kabině před 3. třetinou mi kluci říkali ať nešetřím a dám třetí, tak jsem rád, že jsem ho dal,” usmíval se šikovný útočník.

Filipe včera tvůj první hattrick v seniorském hokeji. To bude zřejmě hodně drahé!

Ano hned po zápase už mi to říkal Novas (Martin Novák), že něco přispěju do kasy. (smích) Samozřejmě to k tomu ale patří, takže mi to nevadí.

První gól byl velice kuriózní. Kdy ti až došlo, že je to branka?

No až když jsem se podíval na rozhodčího, protože já vůbec nevěděl kudy mu to tam propadlo, ale hlavně jsem to chtěl dostat na bránu a jít vystřídat. Byl to šťastný gól.

U druhého gólu se naopak dlouho čekalo, kdo bude střelcem. Ty jsi ale hned věděl, že jsi puk tečoval, že ano?

Tak tam dobře vystřelil Dan Malák na bránu a já jsem to špičkou hole tečoval, takže jsem to hned věděl.

No a třetí gól krásná pumelice. Věřil sis po druhé třetině, že se ti to podaří?

Už v kabině před 3. třetinou mi kluci říkali ať nešetřím a dám třetí, tak jsem rád, že jsem ho dal. Jáchec (Tomáš Jáchym) mě nádherně našel já jsem to naštěstí trefil.

V posledních čtyřech zápasech jsme inkasovali pouze 4 góly a z toho dvakrát s nulou. Co se nejvíce změnilo?

Všechny ty čtyři zápasy jsme hráli zodpovědně dozadu, až na pár momentů, ale hlavně to je zásluha gólmanů, protože Jarda a Pepa chytali výborně a podrželi nás, když jsme to potřebovali.

Tvoje forma i týmu momentálně roste a máme čtvrtou výhru v řadě. Je ti tím, že už jsme konečně kompletní?

Určitě ano, jak jsme měli dost zraněných, tak to bylo dost náročné, takže je skvělé, že teď máme 4 vyrovnané lajny a že se nám daří vyhrávat za 3 body. Nesmíme však polevit a musíme v tom pokračovat.

Včerejší výhrou jsme také poskočili na čtvrté místo v tabulce. Sleduješ tohle nebo se to snažíš spíše nevnímat?

V kabině jsme si to říkali hned po zápase, takže to sledujeme všichni, protože každý tým chce hrát na vrchu tabulky.

V sobotu to před reprezentační přestávkou můžeme završit proti první Porubě, kterou jsme letos ještě neporazili. Věříš, že tentokrát to už vyjde?

Tak budeme v to věřit, odpočineme si, dobře se na to připravíme a doufám, že to vyjde.