JANEČEK: Zlín přes nás postoupil zaslouženě

Redakce

Radost po skvělém 3. místu ze základní části vystřídalo zklamaní z rychlého vyřazení ve čtvrtfinále play-off. Na Zlín jsme v sérii nestačili ani jednou. "Narazili jsme na neskutečně mentálně a play-offově nastavený tým, který si ve všech utkáních uměl najít cestu k vítězství," hodnotí s odstupem času čtvrtfinálovou sérii se Zlínem hlavní kouč Martin Janeček.

Pane trenére, základní část se povedla výborně, ovšem v play-off přišlo velké zklamání. Jak byste zhodnotil čtvrtfinálovou sérii?

Souhlasím, pro nás všechny to bylo obrovské zklamání. Výborný závěr základní části nám dával sílu s nadějí, že můžeme uspět. Myslím si, že vítězné očekávání pokračovalo, i když na nás vyšel velmi silný a zkušený Zlín. Velká facka přišla hned v prvním zápase, kdy jsme měli po dvou třetinách parádně zápas rozehrán, ale do třetí periody jsme vstoupili až moc uvolněně. Přišly dva fauly, které soupeř potrestal a hned následující střídání branka úplně od bočního mantinelu. Tady jsme selhali, nezachovali jsme chladnou hlavu a s panikou zápas prohráli. Druhý zápas byl z naší strany velmi odhodlaný, hráli jsme 60 minut výborně, ale hned začátek prodloužení jsme dostali facku druhou. Stav 0:2 v sérii je velmi složitá pozice, ale chtěli jsme to zlomit. Bohužel ze dvou střel z vrchu z modré čáry jsme hrozně brzo inkasovali a Zlín okamžitě využil našeho momentálního rozpoložení, přidal třetí branku a zkušeně kráčel k postupu.

V prvním zápase šlo vše podle plánu a po 2. třetinách jsme vedli zasloužene 3:1. Poté ovšem přišel zkrat a soupeř si odvezl první bod. Vnímáte to jako rozhodující zlom v sérii?

Jednoznačně, první zápas a zpackaná třetí třetina udala ráz celé série. Na druhou stranu to bylo stále jen 0:1 a my měli před sebou zápas číslo 2. Zápas jsme opět nedotáhli a tady byl asi druhý důležitý moment série.

Porážka 3:0 na zápasy je poněkud krutá. Myslíte si, že byla zasloužená?

Ano, byla zasloužená. Narazili jsme na neskutečně mentálně a play-offově nastavený tým, který si ve všech utkáních uměl najít cestu k vítězství a my ani jednou. Zlín, ačkoliv pro nás krutě, zaslouženě postoupil dál.

Čím nás Zlín tolik předčil?

Zkušenosti, odhodlání vyhrát, jít si trpělivě za svým. V tom byl jejich tým lepší. Asi bychom podle individualit měli být favority série my, ale v play-off opravdu rozhoduje hlavně tým.

Je alespoň malou náplastí 3. místo v základní části soutěže?

Třetí místo se ocení později, nejprve musí odeznít zklamání z vyřazení. Třetí místo nám na druhou stranu už nikdo nevezme a myslím, že se ho každému dalšímu týmu bude těžko překonávat. Já osobně si ho vážím hodně a o to víc, že jsem ho jako trenér získal ve svém mateřském klubu.

Budete u týmu působit se svými kolegy i nadále?

Ta otázka je pro mě jen z poloviny. Ta první část je na majitele klubu pana Luňáka. To on musí ze své pozice zhodnotit jak byl s naší prací spokojen a dát nabídku nebo se s námi rozloučit. Co se týče kolegů, tak i tahle část otázky musí směřovat na ně. Každý má svůj pohled, své životní příběhy a jestli tam bude pokračování v trenérském týmu je otázka zvlášť pro jednotlivé kluky. Co se týče mě, tak nejprve řeknu, že musím panu Luňákovi poděkovat za šanci trénovat u Jestřábů. No a pokud z jeho strany nabídka pokračovat přijde, určitě ji rád zvážím. Byl jsem v klubu spokojený a pokud mi bude další spolupráce dávat smysl, rád tu budu dále pokračovat. Dalším pohledem je to, že je určitě na čem stavět, je co posunovat dál a v neposlední řadě je tu i odhodlání napravit letošní play-off. Skvělí fanoušci si to od nás určitě zaslouží.